Historia firmy

Skopanie jest siedzibą, jednego z największych w Polsce oraz znaczącego w Europie, producenta firanek i wyrobów dekoracyjnych. Na obszarze ponad 30 hektarów znajduje się, posiadający bogate doświadczenie i ogromny potencjał wytwórczy, zakład produkcyjny firmy Wisan. Na obecną, wysoką pozycję marki Wisan wpływ ma zarówno doskonała jakość produktów, jak również długoletnia obecność na rynku oraz doświadczenie zdobyte na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Historia firmy sięga końcówki lat 30, przed wybuchem II wojny światowej. Po jej zakończeniu, w 1948 roku, podjęto prace budowlane, które doprowadziły do powstania Fabryki Firanek i Koronek, a ta dała początek istnienia obecnego przedsiębiorstwa. W 1957 roku powstała marka Wisan, a w 1992 w wyniku Programu Powszechnej Prywatyzacji zakład przekształcony zostaje Spółkę Akcyjną.

Podczas swojego istnienia, zakład nieustannie rozwijał się i modernizował. W swojej historii firma osiągała zatrudnienie dochodzącego do 2000 osób, zaś wielkość produkcji uplasowała Wisan jako jednego z dwóch największych producentów firan i koronek w Europie.

Obecnie firma zatrudnia oraz współpracuje z niespełna 250 pracownikami. Możliwości produkcyjne zakładu to 18 milionów kwadratowych wyrobów rocznie. Wisan gwarantuje samodzielne wykonanie całego procesu produkcyjnego, począwszy od koncepcji, wykonania projektu poprzez fachowy nadzór technologiczny, produkcję i wysyłkę do klienta. Specjalny dział kontroli jakości dba o najwyższą jakość materiałów dostarczanych do produkcji. Dzięki temu firma może utrzymać najwyższe standardy oraz powtarzalność wykonywanych produktów, które powszechnie znane są ze swojej wyjątkowej trwałości. Firma spełnia szereg norm bezpieczeństwa oraz posiada wszelakie, potrzebne certyfikaty jakości.