Dołącz do nas

Fabryka Firanek Wisan S.A.

Informacje o WISAN S.A.

Fabryka Firanek „WISAN” S.A. w Skopaniu jest przedsiębiorstwem o 60-cio letniej tradycji. Jej budowę rozpoczęto jeszcze przed II wojną światową w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale dopiero w 1951 r. rozpoczęto produkcję tekstyliów. Obecnie „WISAN” S.A. jest jednym z 5-ciu głównych producentów firanek w Polsce i jednym z największych w Europie.

Głównymi grupami asortymentowymi są:

  • markizety gładkie i wzorzyste
  • firanki: płaskie, wypukłe, żakardowe, firanki konfekcjonowane szyte i gotowe
  • obrusy
  • bieżnki
  • serwetki
  • zasłony
  • pościel
  • ręczniki
  • rolety

Od szeregu lat „WISAN” eksportuje znaczną część swoich wyrobów do ponad 30 krajów na całym świecie, głównie na bardzo wymagające rynki Europy Zachodniej jakimi są: Francja, Anglia, Szwecja, Niemcy, Holandia. Wyroby „WISAN” można również spotkać w RPA, Chile, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie.


Jesteśmy laureatami wielu nagród:

q
07_JAKOSC_2013_logo_PRODUCT
31_JAKOSC_logo_GOLD_transp

FILM

Zapraszamy do zapoznania się z filmem o naszej firmie. Jest to przyjemne, kilkuminutowe kompendium wiedzy o Nas.

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=q40DFOJkDx0″]

Historia firmy

Skopanie jest siedzibą, jednego z największych w Polsce oraz znaczącego w Europie, producenta firanek i wyrobów dekoracyjnych. Na obszarze ponad 30 hektarów znajduje się, posiadający bogate doświadczenie i ogromny potencjał wytwórczy, zakład produkcyjny firmy Wisan. Na obecną, wysoką pozycję marki Wisan wpływ ma zarówno doskonała jakość produktów, jak również długoletnia obecność na rynku oraz doświadczenie zdobyte na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Historia firmy sięga końcówki lat 30, przed wybuchem II wojny światowej. Po jej zakończeniu, w 1948 roku, podjęto prace budowlane, które doprowadziły do powstania Fabryki Firanek i Koronek, a ta dała początek istnienia obecnego przedsiębiorstwa. W 1957 roku powstała marka Wisan, a w 1992 w wyniku Programu Powszechnej Prywatyzacji zakład przekształcony zostaje Spółkę Akcyjną .

Podczas swojego istnienia, zakład nieustannie rozwijał się i modernizował. W swojej historii firma osiągała zatrudnienie dochodzącego do 2000 osób, zaś wielkość produkcji uplasowała Wisan jako jednego z dwóch największych producentów firan i koronek w Europie.

Obecnie firma zatrudnia oraz współpracuje z niespełna 500 pracownikami. Możliwości produkcyjne zakładu to 18 milionów kwadratowych wyrobów rocznie. Wisan gwarantuje samodzielne wykonanie całego procesu produkcyjnego, począwszy od koncepcji, wykonania projektu poprzez fachowy nadzór technologiczny, produkcję i wysyłkę do klienta. Specjalny dział kontroli jakości dba o najwyższą jakość materiałów dostarczanych do produkcji. Dzięki temu firma może utrzymać najwyższe standardy oraz powtarzalność wykonywanych produktów, które powszechnie znane są ze swojej wyjątkowej trwałości. Firma spełnia szereg norm bezpieczeństwa oraz posiada wszelakie, potrzebne certyfikaty jakości.

13_4f226593
12_4f22658e
11_4f226589
9_4f226580
10_4f226584

Ośrodek wypoczynkowy „WISAN”

Ośrodek Wypoczynkowy „WISAN” położony jest w Bieszczadach, w malowniczym otoczeniu gór i lasów, na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Na terenie naszego ośrodka znajduje się duży budynek główny, chatki góralskie, odkryty basen, boisko do siatkówki, chata dymna i parking.

Powierzchnia naszego ośrodka obejmuje 2 ha w większości zalesionego terenu.

W budynku hotelowym posiadamy komfortowe pokoje 2 i 3-osobowe.
W każdym z nich znajduje się łazienka z pełnym węzłem sanitarnym, tv-kablowa, radio, telefon.
W budynku głównym znajduje się jadalnia, w której serwuje się tanią i smaczną kuchnię oraz nowoczesna, w pełni wyposażona sala konferencyjna na 50 osób.

Obok naszego ośrodka dostępne są: boisko piłkarskie z bieżnią, basen kryty, wyciąg narciarski „Dzidowa” i dwie trasy zjazdowe, korty tenisowe, siłownia, ośrodek jeździecki.

Dodatkowe atrakcje:

chata dymna – zadaszone miejsce do organizacji ognisk i biesiad
urządzony w góralskim stylu drink bar w budynku głównym
sala gier z bogatym wyposażeniem, w tym bilard, odkryty basen
jazda konna i przejażdżki bryczką, loty paralotniami i samolotami
centralnie połozony plac zabaw dla dzieci
organizowanie imprez plenerowych: ogniska, grille i inne
wycieczki po Bieszczadach i do Lwowa, wspinaczka wysokogórska,
pływanie pod wodą, grzybobrania, łowienie ryb, polowania i wiele innych.
Ośrodek Wypoczynkowy „WISAN”

Bystre 1
38-606 Baligród
tel. +48 13 468-44-05
fax +48 13 468-40-78
e-mail: osrodek@wisan.pl
www.osrodek.wisan.pl

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=NvS_GGU_6Xc”]

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone dla Fabryki Firanek "Wisan" S.A. Kopiowanie, używanie
oraz przetwarzanie na wszelkich polach eksploatacji bez zgody F.F. "Wisan" S.A. jest zabronione i podlega
sankcjom przewidzianym w ustawie z dnia 4 lutego 1994 roku o prawach autorskich i pokrewnych.© 2014 Wisan. Realizacja: stylem.pl